Репортаж 2 Септември 2024

Дубълът на Лудогорец би Фратрия (Бенковски) у дома за пета победа

Вторият отбор на Лудогорец записа пета победа след седем изиграни срещи. Този път юношите на „орлите“ надделяха над Фратрия (Бенковски). Срещата от...

Вторият отбор на Лудогорец записа пета победа след седем изиграни срещи. Този път юношите на „орлите“ надделяха над Фратрия (Бенковски). Срещата от седмия кръг на Втора професионална лиги се изигра в комплекс „Гнездо на орли“.

Двубоят предложи динамична игра с голови ситуации и пред двете врати, което поддържаше напрежението сред публиката през цялото време. Играчите на Лудогорец стартираха мача по-интензивно, като още в първите минути упражниха контрол върху топката. Удар на Хюсеин Кельовлуев мина вляво от вратата на Фратрия, последва и силен шут на негов съотборник, който обаче попадна в ръцете на стража на гостите. В крайна сметка Методий Стефанов донесе преднината за Лудогорец в 17-тата минута след началото на срещата.

Последваха още положения, с които разградчани можеха да излязат по-убедително напред в резултата, но неточности в завършващата фаза им костваха головете. Хюсеин Кельовлуев успя да надбяга защитата на Фратрия, но ударът му бе спасен от противниковия вратар. Интензивната атака на Лудогорец бе посрещната с последвала офанзивна игра на гостите, но разградчани оказаха силен отпор и отлична защита. В 33-тата минута Райан Иванов имаше възможност да удвои резултата за разградчани, но вратарят на Фратрия опази мрежата си суха. Така двата отбора посрещнаха почивката при резултат 1:0.

Девет минути след подновяването на играта Хюсеин Кельовлуев стреля от бялата точка и удвои преднината за своя отбор. Като цяло през второто полувреме Лудогорец бе доминиращия отбор на терена, който изнесе своята игра в полето на Фратрия и успя да създаде множество голови ситуации. В 69-тата минута старши треньорът Красимир Чомаков предприе смени, а новодошлите от скамейката Елисей Съров и Йоан Йорданов освежиха силите на разградчани и допринесоха за създаването на чисти голови ситуации. Шут на Съров мина над вратата, същата ситуация повтори капитанът Росен Иванов. Отново изстрел на Елисей Съров бе уловен от стража на Фратрия в последните минути на добавеното време. Тогава разградчани се възползваха да упражнят пореден натиск върху опонента си, който обаче не доведе до гол. По този начин мачът свърши с краен резултат 2:0 за Лудогорец, които остават непобедени от началото на сезона.

Спечелихме важни три точки. Продължаваме да работим в същата посока, а именно да играем красив и стойностен футбол и момчетата да излизат на терена с настроение, за да показват най-доброто от себе си, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът на Лудогорец II Красимир Чомаков.

След спечелените три точки разградчани стоят под номер две във временното класиране, изоставайки с две точки от Пирин (Благоевград). Още тази събота Разградчани ще изиграят своя мач от следващия, осми шампионатен кръг. В него ще гостуват на втория отбор на ЦСКА (София).

Лудогорец II - Фратрия 2:0