Академия 31 Август 2024

Лудогорец U17 с първа победа за сезона 3:2 срещу Пирин в Благоевград

Елитният отбор Лудогорец U 17 записа първата си победа в първенството през новия сезон. Момчетата на Росен Маринов надделяха с 3:2 над Пирин в...

Елитният отбор Лудогорец U 17 записа първата си победа в първенството през новия сезон. Момчетата на Росен Маринов надделяха с 3:2 над Пирин в Благоевград. Мачът се изигра като част от четвъртия кръг от шампионата.

Гостите откриха резултата в десетата минута след началото след колективна грешка в защитата на младите “орли”. Те обаче бързо показаха своята класа взеха игровата инициатива в свои ръце. В резултат отбелязаха изравнителното попадение. То дойде в 23-тата минута чрез Боян Иванов след подаване на Илиян Гатински. До края на първата част Лудогорец съумя да създаде още голови ситуации, но резултатът се запази равен 1:1 до почивката.

След подновяването на играта гостите поведоха в резултата след бърз преход в атака. Точен за 2:1 бе Ивайло Тодоров, а за попадението спомогна асистенция на Боян Иванов.

В 62-рата минута Ивайло Тодоров вкара за 3:1 след изпълнение на корнер и подаване на Деян Осман. През втората част на срещата Лудогорец създаде още няколко възможности, с които да увеличи още повече своята преднина. Те останаханереализирани, като с пропуски се отчетоха Илиян Гатински и Максим Минков, а удар на Ивайло Тодоров срещна гредата.

В края на мача отново допусната колективна грешка в защитата на разградчани позволи на съперниците им да отбележат за крайното 3:2.

Заслужено спечелихме мача! Доволни сме от постигнатата победа и от крайния резултат. Но трябва да работим, за да подобрим играта в защита и в атака, коментира старши треньорът на Лудогорец U17 Росен Маринов.