Академия 29 Август 2024

Елитите на Лудогорец U16 разгромиха с 5:0 Локомотив в Пловдив

Момчетата от Елитния отбор на Лудогорец до 16 години разгромиха със забележителния резултат 5:0 Локомотив в Пловдив. Двата тима се срещнаха на терена...

Момчетата от Елитния отбор на Лудогорец до 16 години разгромиха със забележителния резултат 5:0 Локомотив в Пловдив. Двата тима се срещнаха на терена в мач от четвъртия кръг в първенството U16.

Юношите на разградчани се наложиха над своя опопнент и през двете полувремена, в които създадоха редица голови положения. Джем Андонов откри резултата в 44-тата минута след асистенция на Васил Иванов. Благодарение на попадението двата тима се оттеглиха на почивката с гол аванс за Лудогорец.

След подновяването на играта младите "орли" уцелиха вратата на пловдивчани още четири пъти. Резултатът бе удвоен от Станислав Иванов в 55-тата минута. За гола спомогна асистенция на Еди Дончев. Отново той бе точен за класическото 3:0 в 69-тата минута след асистенция на Васил Иванов. Станислав Иванов се открои с хеттрик, след като в 79-тата минута шутира за 4:0 след асистенция на Преслав Стойков. Кристиан Маринов бе точен за 5:0, оформяйки крайния резултат в 90-тата минута. Той оплете кълбото в мрежата на Локомотив с удар от границите на наказателното поле, вкарвайки в долния ъгъл на вратата.

Резултатът можеше да набъбне още повече в полза на Лудогорец, след като Николай Попов, Петър Клявков, Джем Андонов и Веселин Атанасов се разминаха с отбелязване на гол.

Доволен съм от представянето на отбора в днешния мач, поздравявам играчите за демонстрираното абсолютно господство на терена. Най-радващото е, че успяваме на терена да постигнем търсеното в тренировъчния процес. Остава да изчистим малки детайли, анализира представянето на своя отбор старши треньорът Милен Маринов.

В следващия, пети кръг от програмата на Елитното първенство U16 младите "орли" ще бъдат домакини на Етър (Велико Търново).