Академия 29 Август 2024

Лудогорец U15 поведе на Локомотив в Пловдив, но си тръгна с точка

Играчите на Лудогорец до 15 години затвърдиха доброто си шампионатно представяне. Този път те играха срещу Локомотив в Пловдив като част от четвъртия...

Играчите на Лудогорец до 15 години затвърдиха доброто си шампионатно представяне. Този път те играха срещу Локомотив в Пловдив като част от четвъртия кръг в Елитното първенство и си тръгнаха с точка от града под тепетата.

Юношите на родния шампион стартираха срещата колебливо в първите 15 минути. След това играта в защита бе заздравена, последваха и създадени голови ситуации. Играчите на Светлин Иванов успяха да открият резултата в края на първото полувреме чрез Александър Александров. Той уцели вратата на Локомотив с глава след центрирана топка отдясно от Виктор Жеков.

Елитните "орли" водеха в резултата до последно и само пропуснати голови положения им попречиха да затворят мача и да си тръгнат с крайната победа. Пловдивчани реализираха изравнителното попадение 13 минути преди последния съдийски сигнал. Момчетата на Лудогорец отново нанизаха топката в мрежата на Локомотив, но голът бе отменен заради засада и по точи начин мачът свърши с равенство 1:1.

Играхме срещу силен противник, доволен съм от себераздаването на момчетата, се обърна старши треньорът на Лудогорец U15 Светлин Иванов.

След четири изиграни срещи от началото на новия сезон, Лудогорец U15 успя да запише три победи и вече натрупа актив от 10 точки. Те заемат второто място във временната таблица с равен брой точки с първите от Септември (София). В следващия си мач от първенството подрастващите "орли" ще излязат като домакини срещу юношите на Етър (Велико Търново).