Академия 26 Август 2024

Лудогорец U16 надви с 2:0 Дунав (Русе)

Момчетата от Лудогорец до 16 години надвиха с 2:0 своите съперници от Дунав (Русе). Мачът от третия кръг в Елитното първенство се игра в комплекс...

Момчетата от Лудогорец до 16 години надвиха с 2:0 своите съперници от Дунав (Русе). Мачът от третия кръг в Елитното първенство се игра в комплекс "Гнездо на орли".

През първата част на срещата юношите на "орлите" създадоха редица голови ситуации пред противниковата врата. Откриващото попадение влезе във вратата на русенци в 20-тата минута. Негов автор бе Николай Попов след асистенция на Станислав Иванов. При резултат 1:0 двата отбора посрещнаха почивката.

В началото на второто полувреме настъпи лек спад в игровите действия на Лудогорец. Забеляза се натрупаната умора на играчите, сред които петима, които преди 3 дни изиграха два мача в Черна гора с фланелките на националния юношески тим. В 62-рата минута обаче резултатът набъбна в полза на разградчани чрез точен удар на Станислав Иванов, който оформи и крайното 2:0.

През първата част на срещата играчите до голяма степен изпълниха поставените им задачи, но в началото на второто полувреме се усети лек смут в действията им. След второто ни попадение успяхме да установим контрол над случващото се на терена, обясни старши треньорът на Лудогорец U16 Милен Маринов.

Мачът от следващия, четвърти кръг на Елитното първенство ще настъпи бързо за юношите на Лудогорец, които още в четвъртък ще се изправят срещу Локомотив в Пловдив.

U16: Лудогорец - Дунав (Русе) 2:0