Академия 26 Август 2024

Лудогорец U15 с класика 3:0 срещу Дунав от Русе

Юношите от Елитния тим на Лудогорец до 15 години победиха убедително съперниците от Дунав (Русе) и записаха класически успех с безответни три точни...

Юношите от Елитния тим на Лудогорец до 15 години победиха убедително съперниците от Дунав (Русе) и записаха класически успех с безответни три точни попадения. Мачът се изигра в комплекс "Гнездо на орли" в самото начало на третия кръг в първенството.

В герой за своя отбор, донесъл трите точки, се превърна Александър Александров. Неговият хеттрик донесе победата за най-младите елитни "орли". Първият му точен удар откри резултата още в десетата минута след първия съдийски сигнал, давайки предимство на разградчани още на старта. Александър бе точен с глава след изпълнение на корнер. В края на първото полувреме подета контраатака на неговите съотборници го изведе сам срещу стража на русенци и той прати топката покрай него, за да влезе във вратата му за 2:0. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивката.

Пет минути след подновяването на играта бяха достатъчни за Лудогорец да затвърдят своето превъзходство и да оформят класическото 3:0. Точен отново бе Александър Александров, който се възползва от подадена дълга топка от Денислав Димитров и прехвърли вратаря на гостите.

Наставникът на Елитите на Лудогорец Светлин Иванов гласува доверие на много свои играчи, като осъществи всички допустими 8 смени преди началото на второто полувреме.

Доволен съм от представянето на момчетата, особено през първото полувреме. Изпълнихме всички планирани задачи и за следващия мач ще работим върху изчистването на известни неточности в играта ни през втората част на срещата, коментира наставникът на Лудогорец U15 Светлин Иванов.

Другият шампионатен сблъсък на неговите "орли" предстои още този четвъртък, когато ще гостуват на Локомотив в Пловдив.

U15: Лудогорец - Дунав (Русе) 3:0