Академия 17 Август 2024

Юноши на Лудогорец дебютираха за третия тим при минималната загуба на старта на сезона

Осем момчета от Лудогорец осъществиха своя дебют в мъжкия футбол, след като записаха игрови минути за третия тим на отбора. В първата среща от новия...

Осем момчета от Лудогорец осъществиха своя дебют в мъжкия футбол, след като записаха игрови минути за третия тим на отбора. В първата среща от новия сезон в Североизточната Трета лига разградчани отстъпиха с минималното 0:1 при гостуването си на Черноломец (Попово).

Мачът предложи равностоен сблъсък между двата тима, като гостите определяха темпото на игра и владееха топката. Георги Пенев бе близо до гол, но топката срещна гредата на Черноломец. Пред младите “орли” Петър Кирев, Мартин Станчев и Кристиян Николов се разкриха още редица чисти голови ситуации, които обаче също останаха без крайно точно попадение. В крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:1, след като домакините бяха безкомпромисни при изпълнението на отсъдената дузпа в 35-тата минута.

“Не съм доволен от представянето на играчите, в редица ситуации подходиха по детски, юношески начин. Вместо това трябва по най-бързия начин да осъществят прехода си към мъжкия футбол и да превключат към играта в Трета Североизточна лига”, се обърна старши треньорът на Лудогорец III Мартин Цирков

В следващия, втори кръг от първенството разградчани ще посрещнат у дома противниците от Светкавица (Търговище).