Академия 15 Август 2024

Момчетата от Лудогорец U16 стигнаха до 1:1 срещу Славия в София

Юношите на Лудогорец до 16 години взеха една точка при гостуването си на Славия в София. Разградчани записаха равенство 1:1 срещу столичния съперник...

Юношите на Лудогорец до 16 години взеха една точка при гостуването си на Славия в София. Разградчани  записаха равенство 1:1 срещу столичния съперник в мач от втори кръг в Елитното първенство.

Подрастващите „орли“ не записаха убедителни минути на терена през първото полувреме и не се представиха на нужното високо ниво. Въпреки това успяха да поведат в резултата в 35-тата минута с точен изстрел на Петър Клявков. Той реализира за 1:0 след сблъсък между защитник и вратаря на Славия, който опразни вратата и Клявков се озова сам срещу стража на „белите“.

Лудогорец успя да опази водачеството си до последно. В 90-тата минута обаче юношите на 13-кратния шампион доруснаха колективна грешка, довела до изравнителното попадение, и изпуснаха шанса да си тръгнат с трите точки.

Отборът изигра много слабо първо полувреме и почти всички  играха под нивото си, включително влезлите от резервната скамейка. Играчите не изпълниха поставените им задачи и допуснаха много технически грешки. Продължаваме да работим върху пропуските, за да се подобри отборното представяне по начина, който изисква треньорският ни щаб, заяви старши треньорът на Лудогорец U16 Милен Маринов.

След разгромната победа с 8:0 срещу Хебър в Разград и равенството в София, в третия кръг от Елитния турнир младите „орли“ ще посрещнат у дома Дунав (Русе).