Академия 15 Август 2024

Лудогорец U15 се наложи с минималното 1:0 срещу Славия (София)

Юношите на Лудогорец от Елитния тим до 15 години записаха победа при гостуването си на Славия в София. Играчите на Светлин Иванов спечелиха трите...

Юношите на Лудогорец от Елитния тим до 15 години записаха победа при гостуването си на Славия в София. Играчите на Светлин Иванов спечелиха трите точки с резултат 1:0. Мачът бе втори от началото на новия шампионатен сезон.

Малките „орли“ излязоха на терена с нужното самочувствие и в резултат изиграха изключително силен мач, в който успяха да надиграят своя съперник. Симеон Симеонов реализира единственото попадение в срещата и донесе победата на своя отбор. Той нанесе прецизния удар извън границите на наказателното поле 18 минути преди последния съдийски сигнал.

Момчетата на Лудогорец имаха възможност да си тръгнат с по-убедителен краен резултат, но сне успяха да се възползват от головите положения. С пропуски се отчетоха Кристиано Иванов, Ахмед Манаф и Александър Александров.

Поздравявам момчетата за днешното им представяне и заслужената победа. В преобладаваща част от срещата изпълниха поставените им тактически указания от мен и от Емилиян Петров, който много ми помогна с подготовката, се обърна старши треньорът на Лудогорец U15 Светлин Иванов.

Това е втора победа за разградчани от началото на шампионата в Елитната група U15. В следващия, трети кръг, Лудогорец ще посрещне у дома съперниците от Дунав (Русе).