Академия 11 Август 2024

Лудогорец U15 с класическа победа над Добруджа (Добрич) на старта на първенството

Юношите на Лудогорец до 15 години победиха с 3:0 съперниците от Добруджа (Добрич). В първия си официален мач момчетата бяха водени от старши треньора...

Юношите на Лудогорец до 15 години победиха с 3:0 съперниците от Добруджа (Добрич). В първия си официален мач момчетата бяха водени от старши треньора Светлин Иванов, за когото срещата бе дебютна начело на Елитен отбор у нас. Срещата от първия кръг на първенството се изигра в комплекс "Гнездо на орли".

Ахмед Манаф пръв се разписа във вратата на регионалния съперник от Добрич. Голът, с който Лудогорец взе превес в срещата, бе реализиран след центриране на Кристиано Иванов. Самият той удвои преднината за разградчани след пробив отдясно и точен диагонален удар. По този начин двата тима посрещнаха почивката при резултат 2:0 за домакините.

След подновяването на играта младите "орли" продължиха да поддържат доброто си ниво както във фаза атака, така и в защита. Даниел Тодоров оформи крайния класически резултат 3:0 след отсъден фал и прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

До края на мача играчите на Светлин Иванов създадоха още голови положения, като Ахмед Манаф се размина с второ попадение, след като ударът му срещна гредата. Колективна грешка в защитата на младите "орли" разкри пред футболистите на Добруджа възможност да намалят изоставането си в резултата, но топката премина встрани от стража на Лудогорец Пламен Наков.

Получи се добър мач, момчетата изпълиха всички дадени им тактически указания. Като за първа шампионатна среща бе по-трудна, но продължаваме да надграждаме представянето си с всеки изминал мач, коментира наставникът на Лудогорец U15 Светлин Иванов.

В програмата от втория кръг на Елитното първенство до 15 години разградчани ще гостуват на Славия (София). Мачът е заложен за идния четвъртък.

U15: Лудогорец - Добруджа 3:0