Академия 10 Август 2024

Лудогорец U17 допусна загуба от Левски (София) на старта на първенството

Юношите на Лудогорец до 17 години допуснаха загуба с 1:3 от столичния тим Левски. Играчите на разградчани посрещнаха съперниците на свой терен в...

Юношите на Лудогорец до 17 години допуснаха загуба с 1:3 от столичния тим Левски. Играчите на разградчани посрещнаха съперниците на свой терен в комплекс "Гнездо на орли" в първия мач от новостартиралото първенство в Елита U17.

Първата част на шампионатния сблъсък предложи равностойна игра от двата отбора. Гостите обаче се възползваха от допусната грешка от страна на младите "орли" и поведоха в резултата за 0:1.

През второто полувреме юношите на българския шампион подходиха осезаемо по-настъпателно и открито в преследване на изравнителен гол. В резултат "сините" отговориха с контраатаки и реализираха още две попадения за класическото 0:3. Единственият гол за Лудогорец U17 вкара Максим Минков, който оплете топката в мрежата на подрастващите левскари в 88-та минута.

Няма как да сме доволни от играта и от резултата. Ще си вземем нужните поуки, за да се представим на по-добро ниво още в следващия шампионатен мач, заяви старши треньорът на Лудогорец U17 Росен Маринов.

Във втория кръг на Елитното първенство до 17 годините Талантите на "орлите" предстои да гостуват в София, където ще се изправят срещу ЦСКА 1948. Мачът е насрочен за 17 август.

U17: Лудогорец - Левски 1:3