Академия 3 Август 2024

Третият отбор на Лудогорец надигра с 4:3 ФКСБ в Букурещ

Третият отбор на Лудогорец успя да победи с краен резултат 4:3 румънския тим на ФКСБ U19. За контролната си среща от лятната подготовка разградчани...

Третият отбор на Лудогорец успя да победи с краен резултат 4:3 румънския тим на ФКСБ U19. За контролната си среща от лятната подготовка разградчани гостуваха в Букурещ.

Мачът предложи истинско голово шоу, в което обратите в резултата поддържаха напрежението от развоя до последната секунда. Кристиян Николов откри резултата в полза на Лудогорец още в 15-тата минута след първия съдийски сигнал. 20 минути по-късно домакините намалиха изоставането си и по този начин оформира реми 1:1, с което двата тима посрещнаха почивката. След подновяването на играта Мартин Станчев бе точен за Лудогорец, с което разградчани отново поведоха в резултата. В 62-рата минута бе отсъдена дузпа в полза на играчите на ФКСБ, която съумяха да реализират за 2:2. Само три минути по-късно Георги Пенев оплете кълбото в мрежата на домакините и Лудогорец отново излезе напред в резултата с гол аванс. Петър Люцканов вкара четвъртото попадение за разградчани, а в последната минута на срещата румънският съперник оформи крайното 4:3.

"Орлите" имаха още възможности, за да си осигурят по-комфортна преднина, но веднъж срещнаха гредата, а друг техен гол бе отменен.

Доволен съм от представянето на отбора в днешната контрола, успяхме да надиграем съперника. Играчите се представиха на ниво във фаза атака, но имам известни забележки по отношение на фаза защита, върху които корекции ще работим, анализира представянето на своите "орли" старши треньорът на третия отбор на Лудогорец Мартин Цирков.

Юношите на българския шампион излизат като победители срещу тима на ФКСБ U19 за втори път в рамките на точно една седмица. Миналата събота те победиха румънските съперници с 3:1 в контрола, играна в комплекс "Гнездо на орли".

Следващия петък разградчани ще посрещнат на свой терен Етър (Велико Търново) в пореден приятелски мач от лятната си подготовка.