Репортаж 29 Юни 2024

Лудогорец громи 4:1 Университатя Крайова

Лудогорец завърши със стил лагера си в Австрия, побеждавайки с 4:1 румънския Университатя Крайова. Така "орлите" направиха отлична подготовка, като...

Лудогорец завърши със стил лагера си в Австрия, побеждавайки с 4:1 румънския Университатя Крайова. Така "орлите" направиха отлична подготовка, като спечелиха и четирите си мача - 5:0 над Приморие, 1:0 над Слован Братислава, 2:0 над Санкт Гален и 4:1 над Крайова.

Първото попадение отбеляза Кайо Видал в 30-ата минута. Нареди отне от Гьоко Зайков, топката стигна до Рик, който веднага намери Како Видал и той отбеляза. След само 7 минути Чочев отне майсторски в средата на терена и даде уникален пас за Рик, който направи 2:0. В 54-ата минута Текпетей изпълни по любопитен начин ъглов удар, топката премина през всички играчи и стигна до Сон, който направи 3:0. Наказателната акция на Лудогорец продължи, след като Чочев намери добре Руан, който стреля в гредата, но топката се върна в Чочев, който затвърди силната си игра с гол.

Все пак в 66-ата минута румънците върнаха едно попадение, точен бе Копич.

Лудогорец - Университатя Крайова 4:1