Академия 26 Май 2024

Елитите на Лудогорец U15 с класика 3:0 срещу Звезденбург (Бургас)

Юношите от Елитния тим Лудогорец U15 записаха класическа победа 3:0 срещу Звезденбург в Бургас. Разградчани гостуваха на своя съперник за...

Юношите от Елитния тим Лудогорец U15 записаха класическа победа 3:0 срещу Звезденбург в Бургас. Разградчани гостуваха на своя съперник за предпоследния мач от първенството.

Първият гол падна след добре изградена атака през фронталната зона. Точен за своя отбор беше Николай Попов след асистенция на Ястиян Георгиев. По този начин двата тима се оттеглиха на почивката с гол аванс за Лудогорец.

Симеон Лалев удвои преднината за "зелените" веднага след подновяването на играта. Той се разписа във вратата на бургазлии след асистенция на Джем Андонов. В 78-мата минута разградчани получиха възможност да увеличат своята преднина чрез изпълнение на дузпа. Зад топката застана Преслав Стойков, но стражът на Звезденбург успя да спаси удара му. Все пак Преслав оформи крайното 3:0 след добавка.

"Орлетата" успяха да създадат още чисти голови положения, като пропуски направиха Еди Дончев, Петър Клявков, Теодор Костов. Добрата им игра не позволи на съперника да създаде нито една голова ситуация пред вратата им.

Поздравявам момчетата за победата. Имам забележки към представянето през първото полувреме, но след като подобрихме играта си през втората част, закономерно постигнахме победата, коментира старши треньорът на Лудогорец U15 Милен Маринов.

В последния, XXX кръг в Елитната група до 15 години разградчани ще посрещнат на свой терен пловдивския Кронос.