Академия 24 Май 2024

Децата от дубъла на Лудогорец U14 завършиха на второ място в първенството

Юношите на Лудогорец от втория тим до 14 години завършиха сезона на второ място в първенството си. След последния изигран мач, от програмата XXVIII...

Юношите на Лудогорец от втория тим до 14 години завършиха сезона на второ място в първенството си. След последния изигран мач, от програмата XXVIII кръг, "орлетата" финишираха в началото на таблицата с актив от 29 точки. За доброто си представяне и през двата полусезона в Междуобластна група Русе, талантите на Шампиона вдигнаха купата.

"Орлетата" бяха наградени след финалния мач от шампионата, за който гостуваха на съперника Бенковски в Бяла. В него разградчани победиха с 4:2. Първото полувреме гостите изоставаха с един гол. След подновяването на играта успяха да се върнат в срещата, разписвайки се цели 4 пъти във вратата на Бенковски. Хеттрик за "зелените" отбеляза Георги Стефанов, разписа се и Али Вели.

През първото полувреме момчетата не се справиха на нужното ниво, но играта се подобри след корекциите на почивката и в крайна сметка постигнахме победата, коментира старши треньорът на дубъла на Лудогорец U14 Георги Керкелов.