Академия 17 Май 2024

Лудогорец U17 надви с 4:0 Берое (Стара Загора)

Елитният отбор Лудогорец U17 надви Берое (Стара Загора) в първата среща от XXVIII кръг в групата до 17 години. Мачът се игра в комплекс „Гнездо на...

Елитният отбор Лудогорец U17 надви Берое (Стара Загора) в първата среща от XXVIII кръг в групата до 17 години. Мачът се игра в комплекс „Гнездо на орли“.

Резултатът бе открит в средата на първото полувреме, когато Елисей Съров оплете кълбото в мрежата на Берое. Попадението бе отбелязано след асистенция на Наско Янев. Двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 в полза на „орлетата“.

Тяхното настъпление към противниковата врата не спря и след подновяването на играта, когато резултатът осезаемо набъбна. В началото на второто полувреме се разписа Филип Гигов след извеждащо подаване на Елисей Съров. Малко по-късно красива многоходова атака бе завършена от Петър Люцканов след подаване на Елисей Съров. Точен за 4:0 бе Георги Пенев. Той оформи крайният резултат с впечатляващ гол, изпълнен със странична ножица. Попадението дойде от корнер, след центриране на Светлин Кралев.

Благодарение на добрата си игра, юношите на Лудогорец успяха да създадат множество голови положения и през двете полувремена, но не съумяха да реализират голяма част от тях.

Поздравявам момчетата за добрата игра и постигнатия успех, продължаваме да работим, за да пазим лидерството си в Елитната група, заяви старши треньорът на Лудогорец U17 Мартин Цирков.

След спечелените три точки и два кръга преди края на шампионата, „орлетата“ стоят на върха в класирането с преднина от 6 точки пред втория Левски (София), като столичани са с мач по-малко.