Репортаж 6 Август 2011

Лудогорец изпусна две точки в дебютния си мач в А група

Лудогорец спечели първата си точка в А група, като завърши 0:0 срещу Локомотив Пловдив при дебюта си в елита.

Лудогорец спечели първата си точка в А група, като завърши 0:0 срещу Локомотив Пловдив при дебюта си в елита. „Орлите” могат да съжаляват, че не спечелиха трите точки, тъй като надиграха своя противник.

Лудогорец изигра отлично първо полувреме, на сериозни обороти, и показа интересни скоростни атаки по крилата, които стъписаха противника. След почивката Локо Пд вдигна ритъма, натисна, но символичните домакини от Разград се бранеха с вещина. Най-спорната ситуация бе в 65-та минута, когато топката влетя във вратата на Лудогорец, но правилно бе вдигната засада от страничния рефер.

Най-добрата възможност за Лудогорец през второто полувреме се откри пред резервата Димо Атанасов. Атанасов получи по десния фланг, стреля силно и нацели основата на гредата на Лучини.

Лудогорец направи две принудителни смени в мача, като терена с болки напуснаха Михаил Александров и Тодор Колев.

Стартов състав на „Лудогорец”: Урош Голубович-1 , Йордан Минев-25, Гийрме да Соуза – Шоко-20, Александър Барт-5, Любомир Гулдан-33, Светослав Дяков-18, Станислав Генчев-8, Димо Бакалов-19 , Марселиньо–84, Михаил Александров-7 (Димо Атанасов-21) и Тодор Колев-10 (Кишада-11).