Репортаж 26 Февруари 2024

Лудогорец удари 2:0 Берое

Лудогорец бързо си върна върха в Първа лига след успех над Берое. Срещата в Стара Загора завърши ...

Лудогорец бързо си върна върха в Първа лига след успех над Берое. Срещата в Стара Загора завърши при резултат 2:0 за шампионите, като точни бяха Сон и Руан, а важен момент е това, че домакините играха с човек по-малко през второто полувреме, след като заслужен и директен червен картон получи стражът на Берое Родриго Ачинели. Георги Дерменджиев заложи на Тодор Неделев като титуляр. От началото започнаха още Рик и Руан, които се намират в отлична форма. От началото започна и Клод Гонсалвеш.

В 6-ата минута Лудогорец създаде първото положение в срещата. Тодор Неделев центрира от ългов удар към Руан, който би опасно с глава, но в аут. Малко след това отново след центриране от корнер Сонко Сундберг би – право в Ачинели. Секунди след това Клод Гонсалвеш пробва удар от 30 метра, без обаче да затрудни стража на „орлите“. Логично натискът на гостите даде резултат в 26-ата минута. Тогава Рик Джонатан овладя, обърна се майсторски и вместо да стреля, остави за нахлуващия Сон, който без проблеми реализира за 1:0.

В 35-ата минута Лудогорец стигна до второ попадение. След мълниеносна контраатака Рик изведе Руан сам срещу Ачинели и той реализира. Попадението обаче бе отменено заради засада. Пет минути след това Берое можеше да стигне до изравняване. Трибуле даде добър пас към Уерик Каетано, който обаче не овладя добре, но въпреки това стреля с левия крак, като Пад спаси. В края на първата част Руан пробва ножичен удар, но право в тялото на вратаря на Берое.

Второто полувреме започна по ужасяващ начин за Берое. Секунди след началото му Жорди Говеа върна топката назад, като Франко Рамос и Родриго Ачинели не се разбраха, Руан бе изпуснат и стреля, Ачинели го спря с ръка извън наказателното поле, за което получи директен червен картон. При последвалия пряк свободен удар Тодор Неделев стреля над вратата на влезлия от пейката Артур. В 52-ата минута Лудогорец много бързо можеше да оползотвори численото си превъзходство, след като Бърнард Текпетей нанесе хубав удар, но над вратата на домакините.

Интригата в срещата приключи след час игра. Тодор Неделев пробва елегантен пас към Руан, Жорди Говеа изби, но право на крака на бразилеца, който с истински снаряд не остави шансове на своя сънародник на вратата на Берое – Артур.

След това попадение интригата в срещата тотално приключи и темпото спадна рязко. Така в 88-ата минута Хавиер Силго можеше да намали резултата, като излезе на добра позиция след страхотен пас от Себастиан Вия и стреля, но Серджио Пад бе на мястото си.

Берое - Лудогорец 0:2