Академия 25 Февруари 2024

Лудогорец U17 подчини с 4:0 Етър (Велико Търново)

Футболистите от Лудогорец U17 подчиниха с 4:0 Етър (Велико Търново). „Орлетата“ гостуваха на своя съперник за първия си редовен мач от XVI кръг на...

Футболистите от Лудогорец U17 подчиниха с 4:0 Етър (Велико Търново). „Орлетата“ гостуваха на своя съперник за първия си редовен мач от XVI кръг на Елитната група до 17 години.

Резултатът откри Георги Пенев в 35-тата минута след началото на срещата. Попадението бе реализирано след подаване в центъра на Александър Валеков.

Двата тима се оттеглиха на почивката с гол аванс за Лудогорец.

След подновяването на играта „зелените“ успяха да нанесат два бързи и точни удара във вратата на Етър. Филип Гигов удвои резултата, след което Крум Стойчев увеличи преднината на Лудогорец U17 за 3:0 след успоредно подаване на Исмет Хасан.

Крайният резултат 4:0 оформи Елисей Съров, който след самостоятелен пробив се оказа сам срещу стража на Етър.

През втората част на срещата момчетата на старши треньора Мартин Цирков съумяха да изработят още редица чисти голови ситуации, с които държаха вратаря на противниците нащрек. Най-чистите от тях бяха дело на Кристиян Манушев, Светлин Кралев и Александър Валеков.

Като цяло съм доволен от представянето на играчите. Имам забележки относно показаната игра през първата част на срещата, но ги поздравявам за реакцията им след полувремето, коментира наставникът на Лудогорец U17 Мартин Цирков.

През следващия XVII кръг на Елитната група до 17 години „орлетата“ предстои да приемат ЦСКА 1948 (София).