Академия 17 Февруари 2024

Лудогорец U16 надви с 2:0 Етър (Велико Търново)

Футболистите от елитния тим Лудогорец U16 надвиха с 2:0 Етър (Велико Търново). За последната си контрола от зимната подготовка момчетата на старши...

Футболистите от елитния тим Лудогорец U16 надвиха с 2:0 Етър (Велико Търново). За последната си контрола от зимната подготовка момчетата на старши треньора Росен Маринов гостуваха на съперниците си.

През първото полувреме пред „орлетата“ не се откриха много възможности за повеждане в резултата и на почивката той бе 0:0.

През втората част на срещата Лудогорец U16 успя да създаде редица голови положения и отбеляза две попадения във вратата на Етър. Резултатът откри Кристиян Гиздев в 59-тата минута с шут от дистанция. Десет минути по-късно Димитър Мрънков също оплете кълбото в мрежата на съперника след пас на Илиян Гатински.

Доволен съм от представянето на футболистите през второто полувреме. През първата част на срещата не играха на ниво, за което повлия и доза подценяване на съперника от наша страна, коментира наставникът Росен Маринов.

Следващия петък футболистите на разградския тим предстои да стартират пролетния дял от шампионата на Елитна група U16. За мача ще гостуват на Локомотив (Пловдив).