Академия 23 Август 2023

Лудогорец U16 подчини с 2:1 Славия

Лудогорец U16 подчини с 2:1 Славия в мач от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Двата отбора играха на един от терените в...

Лудогорец U16 подчини с 2:1 Славия в мач от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Двата отбора играха на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Разградчани откриха в 32-та минута чрез Максим Минков, който отбеляза красиво с прехвърлящ удар. Асистенцията бе на Кристиян Гиздев. При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта Илиян Гатински удари греда, а вратарят на гостите спаси опасни удари на Йоан Анастасов и Максим Минков. В 52-та минута Калоян Божков бе точен за 2:0. Последваха още силни минути за "орлите", като стражът на Славия извади с мъка шут на Димитър Мрънков, а изстрел на Илиян Гатински срещна гредата за втори път. В 85-та минута, след може би единствената си по-опасна атака, гостите реализираха почетния си гол.

Доволен съм, че победихме. Можем да съжаляваме, че при тези толкова много голови ситуации не бяхме по-категорични. Все пак момчетата заслужават поздравления, защото преди мача имахме болни, но всички се вдигнаха и дадоха най-доброто от себе си, коментира старши треньорът Росен Маринов след края на срещата.

U16: Лудогорец - Славия 2:1