Академия 23 Август 2023

Лудогорец U15 отупа с 4:1 Славия

Лудогорец U15 отупа Славия с 4:1 в мач от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двата отбора премериха сили на един от...

Лудогорец U15 отупа Славия с 4:1 в мач от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двата отбора премериха сили на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Отличи се Николай Попов, който реализира хеттрик. С категоричната победа "орлетата" взеха своеобразен реванш за загубения от същия съперник след дузпи финал за Купата на БФС през миналия сезон.

"Орлите" откриха в 19-та минута с първия гол на Николай Попов. Последния пас даде Ястиян Георгиев. Съперникът успя да изравни в 32-та минута след центриране от фал. Седем минути по-късно Николай Попов вкара за 2:1, като асистенцията отново бе на Ястиян Георгиев. Малко по-късно Николай Попов бе близо до трето попадение, но останал сам срещу стража на съперника, не успя да завърши по най-добрия начин. Джем Андонов също постави под напрежение вратаря на гостите, но последният спаси. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто Николай Попов оформи своя хеттрик за 3:1 в 43-та минута. След гола влезлият от резервната скамейка Веселин Атанасов излезе очи в очи с вратаря, но пропусна. Шут на Преслав Стойков срещна страничната греда, а удар на Джем Андонов бе спасен от стража на Славия. Преслав Стойков оформи крайното 4:1 в 80-та минута.

Изиграхме много добър мач. Бяхме нестандартни и много разнообразни в атака. Можем само да съжаляваме, че толкова леко пропуснахме чисти голови ситуации, коментира след поседния съдийски сигнал старши треньорът Милен Маринов.

U15: Лудогорец - Славия 4:1