Академия 19 Август 2023

Лудогорец III отнесе с 6:1 Септември (Тервел)

Лудогорец III отнесе с 6:1 Септември (Тервел) в мач от програмата на II кръг в Североизточна Трета лига. Двата отбора премериха сили на стадион...

Лудогорец III отнесе с 6:1 Септември (Тервел) в мач от програмата на II кръг в Североизточна Трета лига. Двата отбора премериха сили на стадион "Гнездо на орли".

Гостите откриха резултата след корнер в 20-та минута. Дотогава Петър Кирев на два пъти бе близо до гола, но и в двете ситуации топката премина край вратата. Талантите на Шампионите изравниха в 42-та минута, като играч на Септември си вкара автогол след остро центриране на Симеон Шишков. Кристиян Николов даде тон за пълния обрат като реализира в в 44-та минута, а асистенцията бе на Александър Маринов. При този резултат двата тима се оттеглиха за почивка.

След подновяването на играта "орлите" забиха още четири гола. Петър Кирев завърши добро подаване на Райан Иванов за 3:1 в 52-та минута. Три минути по-късно Симеон Шишков бе точен от дузпа за 4:1. Най-тежкото наказание във футбола бе отсъдено заради фал срещу Кристиян Николов в наказателното поле. В 58-та минута напречната греда спаси гостите от ново попадение, а шутът бе на Александър Маринов. В 66-та минута Антонио Попов се разписа за 5:1. Асистира му Никола Тодоров. Крайното 6:1 оформи отново Антонио Попов в 78-та минута, а подаването бе на Николай Николов.

Започнахме добре мача, но допуснахме гол след корнер. До края на първото полувреме показахме характер и стигнахме до пълен обрат. През второто момчетата просто се наслаждаваха на играта и с лекота стигнахме до този разгромен резултат. Много съм доволен от всички, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.

Лудогорец III - Септември (Тервел) 6:1