Академия 28 Май 2023

Лудогорец U14 с класика над Черно море

Лудогорец U14 завоюва класически успех с 3:0 над Черно море в Морската столица. Мачът бе от първенството за деца на зона Варна. "Орлетата" откриха в...

"Орлетата" откриха в 15-та минута, след като Еди Дончев завърши добре разиграно заучено положение. До почивката на два пъти Васил Сабатинов бе близо до попадение, но в първия случай не успя да преодолее излезлият да го посрещне страж на "моряците", а във втория - ударът му се отби от напречната греда. При този резултат завърши първата част.

През втората Джем Андонов отбеляза за 2:0 в 36-та минута. Той бе точен след асистенция на Тимур Мустафа, който го изведе очи в очи със стража на домакините. Отново Андонов се разписа за 3:0, след мощен пробив по фланга и извеждащ пас на Тимур Мустафа.

Доволен съм от представянето на момчетата и ги поздрарявам за показаното. Контролирахме напълно случващото се на терена, владеехме и разигравахме добре топката. Създадохме достатъчно на брой и добри голови положения, коментира след края на мача старши треньорът Милен Маринов.