Академия 28 Май 2023

Лудогорец U16 сломи Черно море за три минути

Лудогорец U16 сломи Черно море с 2:0 в Морската столица за три минути, като тези три минути бяха последните от редовното време на двубоя. Срещата бе...

Лудогорец U16 сломи Черно море с 2:0 в Морската столица за три минути, като тези три минути бяха последните от редовното време на двубоя. Срещата бе от първенството на зона Варна за юноши старши възраст, където „орлите” вече са шампиони.

Първото полувреме предложи здрава битка и малко ситуации за попадение.

През втората част разградчани засилиха натиска към вратата на съперника. Удар на Елисей Съров срещна гредата, а Александър Валяков не успя да реализира останал очи в очи с вратаря. Отбраната на домакините капитулира в 78-та минута. Тогава Георги Пенев се разписа за 1:0, а подаването бе на Янко Ажуани. В последната 80-та минута на срещата Калоян Божков вкара за 2:0.

Логична и рутинна победа за нас. Не е добре, че толкова време не успяхме да реализираме. От друга страна момчетата заслужават поздравления, че се бориха докрай и макар и с попадения в последните три минути, взеха своето, коментира старши треньорът Димчо Ненов след края на двубоя.