Академия 20 Май 2023

Лудогорец U13 подчини Черно море и е шампион на зона Варна

Най-малките "орлета" от Лудогорец U13 са шампиони на зона Варна един редовен кръг преди края на първенството. Те подчиниха с 2:1 в шампионски стил...

Най-малките "орлета" от Лудогорец U13 са шампиони на зона Варна един редовен кръг преди края на първенството. Те подчиниха с 2:1 в шампионски стил Черно море в Морската столица и натрупаха преднина, която не може да бъде стопена.

Разградчани откриха в 15-та минута. Топката бе центрирана в наказателното поле и избита от бранител на съперника. Тя обаче стигна до Манол Тодоров, който я посрещна от въздуха и с чудесен удар извън границите на наказателното я заби в горния ъгъл на вратата. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто "моряците" изравниха в 33-та минута, след грешка в отбраната на Лудогорец. В 50-та минута "орлетата" нанесоха своя удар чрез влезлия като смяна Симеон Симеонов. Той надбяга отбраната на варненци и от много малък ъгъл успя да вкара топката в мрежата за крайното 2:1.

Хубав финал на един силен сезон. Доволни сме от момчетата и от това, което показаха в мачовете. Може да се каже, че те завършиха отлично първия си футболен клас, но им предстоят още много изпитания по пътя към формирането им като играчи, коментира водилият отбора в този мач Димитър Стойков.