Академия 17 Май 2023

Лудогорец U14 разгроми с 5:0 Шумен

Лудогорец U14 разгроми с 5:0 Шумен в мач от първенството за деца на зона Варна. Момчетата на Милен Маринов гостуваха за срещата. "Орлетата" откриха в...

"Орлетата" откриха в 15-та минута с гол на Тимур Мустафа. След хубав пробив по фланга му асистира Джем Андонов. В 26-та минута Ястиян Георгиев стреля неспасяемо от пряк свободен удар за 2:0. В 34-та минута след точен изстрел на Джем Андонов, отново директно от фал, преднината набъбна до класическото 3:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха за почивка.

През втората част Тимур Мустафа направи 4:0. Той бе точен след центриране от корнер на Ястиян Георгиев. В 62-та минута Ястиян Георгиев оформи крайното 5:0, след като разградчани отнеха топката при висока преса.

Заслужена победа за нашия отбор. Съперникът не успя да се противопостави. Не допуснахме голови ситуации пред нашата врата, а създадохме още много добри положения, коментира старши треньорът Милен Маринов след края на срещата.