Репортаж 7 Май 2023

Лудогорец с 10 поредна победа

Лудогорец записа 10-ата поредна победа след завръщането на Ивайло Петев. Тя дойде след успех с 2:0 над Ботев Пд пред около 15 000 зрители на Колежа....

Лудогорец записа 10-ата поредна победа след завръщането на Ивайло Петев. Тя дойде след успех с 2:0 над Ботев Пд пред около 15 000 зрители на Колежа. Така „орлите“ дръпнаха с 4 точки пред втория ЦСКА, като днес „червените“ приемат Ботев Вр. Освен това „зелените“ станаха и шампиони в редовния сезон, което означава, че ще приемат тима на Саша Илич във втория кръг на плейофите и избягват от ново гостуване на „Българска армия“.

Головете за разградчани реализираха Кайо Видал и Игор Тиаго още през първата част. Любопитно е, че откакто стадион „Христо Ботев“ бе открит на него бележат само бразилци – Рикардиньо от Левски, както и Видал и Тиаго от Лудогорец.

В състава на гостите Петев върна сред титулярите Оливие Вердон, Якуб Пьотровски, Спас Делев и Кайо Видал.

Преди началото на мача бе отдадена почит на легендата на Ботев Пд – Трифон Пачев. Иначе още във 2-ата минута срещата бе прекъсната заради дима, който се стелеше над терена след пирошоу.
Лудогорец се опитваше да държи топката под контрол, но първият удар нанесе Дилан Мертенс, който след рикошет бе уловен от Серджио Падт. Малко преди това Игор Тиаго опита да бие с глава, но бе побутнат от Антоан Бароан и не успя да стреля. В 19-ата минута гостите направиха продължителна атака. Първо Десподов бе блокиран, а след това Пипа би, но в аут. В 22-ата минута Спас Делев пробва своя мерник, но и той не бе точен. След това на терена стана горещо. Джеймс Ето'о бутна с глава Кирил Десподов, който падна на земята. Въпреки че гостите искаха червен картон за камерунеца, реферът Георги Гинчев му вдигна жълт.

Лудогорец поведе в 27-ата минута. Тогава Кирил Десподов направи отличен пробив отдясно и центрира, топката се озова в лявото крило Кайо Видал, който с хубав удар от въздуха не остави шансове на Хидайет Ханкич.

Лудогорец поведе с 2:0 в 44-ата минута. Клод Гонсалвеш центрира меко за Игор Тиаго, той надскочи Самуел Супрайен и с глава реализира 13-ото си попадение от началото на сезона.
На почивката, недоволен от показаното през първите 45 минути Бруно Балтазар направи двойна смяна. Той извади от игра Джеймс Ето'о и Самуел Акере, а пусна вместо тях Амаду Думбуя и Па Конате.

Лудогорец можеше да сложи точка на спорта в 48-ата минута. Тогава Кайо Видал изведе Кирил Десподов очи в очи с вратаря Ханкич. Той го преодоля и опита техничен удар, който обаче не попадна в целта. „Жълто-черните“ отговориха с добър изстрел на Красиан Колев, но и той не бе акуратен.

След това срещата отново бе прекратена за кратко заради новата порция пирошоу, което направиха феновете на домакините. Тогава се наложи Бруно Балтазар да прави принудителна смяна. От игра излезе влезлият малко преди това Амаду Думбуя, който бе заменен от Абдулайе Траоре.

След час игра Ботев Пд бе много близо до гол. След изпълнение на ъглов удар Антонио Перера стреля от упор, но гредата спаси разградчани. Последва нова отлична възможност за домакините. Абдулайе Траоре се озова на голова ситуация, но бе спрян от Серджио Падт.

В 69-ата минута Игор Тиаго не успя да се възползва от грешка в защитата на домакините, като шутира над вратата. В ответната атака пловдивчани поискаха дузпа за контакт между Якуб Пьотровски и Николай Минков, но такава не бе отсъдена. Последва нова възможност за „орлите“, но ударът на Кирил Десподов облиза напречната греда. В 77-ата минута Игор Тиаго направи голям пропуск. Кайо Видал проби добре отдясно и центрира по земя, резервата Густаво Нонато остави за своя бразилски съотборник, който направи по-трудното и не уцели вратата.

Ботев (Пловдив) - Лудогорец 0:2