Академия 21 Април 2023

Лудогорец III с равенство 2:2 от гостуването на Спартак (Варна) II

Лудогорец III стигна само до равенство 2:2 при гостуването си на Спартак (Варна) II, въпреки че създаде повече и по-добри възможности за гол. Мачът...

Лудогорец III стигна само до равенство 2:2  при гостуването си на Спартак (Варна) II, въпреки че създаде повече и по-добри възможности за гол. Мачът бе от програмата на XXIV кръг в първенството на Североизточна Трета лига.

Двубоят не започна по най-добрия начин за талантите на "орлите". Още в 1-та минута Петър Кирев получи топката в чудесна позиция, но не успя да намери опразнената врата, след като опита удар извън границата на наказателното поле. В 2-та минута домакините вкараха за 1:0, въпреки че при атаката останаха сериозни съмнения за нарушение срещу централния защитник на разградчани Георги Караиванов. В 8-та минута Димитър Иванов отбеляза за 1:1, като асистенцията бе на Никола Тодоров. В 16-та минута Петър Кирев стреля опасно от фал, но топката профуча на сантиметри от горния ъгъл. В 39-та минута отново Петър Кирев бе в центъра на събитията. Той излезе очи в очи със стража на домакините, но ударът му бе спасен. Първото полувреме завърши при този резултат.

След подновяването на играта Спартак поведе с 2:1 в 52-та минута. Талантите на Шампионите не се предадоха и усилията им се увенчаха с успех в 88-та минута. Марсел Ахмед прехвърли вратаря от около 30 метра и изравни с изключително ефектно попадение.

Не изиграхме най-добрия си мач. Имахме изгодни ситуации да отбележим и през първото, и през второто полувреме, но за жалост ги пропуснахме. Момчетата се стараха, но не бе достатъчно за повече от равенство, коментира старши треньорът Захари Сираков.