Академия 26 Март 2023

Лудогорец III отнесе със 7:0 Ботев (Нови пазар)

Лудогорец III отнесе със 7:0 Ботев (Нови пазар) в мач от XXI кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Срещата се игра на стадион "Гнездо на...

Лудогорец  III отнесе със 7:0 Ботев (Нови пазар) в мач от XXI кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Срещата се игра на стадион "Гнездо на орли". Отличи се Петър Кирев, който реализира хеттрик и направи една асистенция.

Още в 3-та минута шут на Димитър Иванов срещна гредата. В 20-та минута обаче топката влетя в мрежата на гостите за 1:0 след удар на Петър Кирев. Асистенцията бе на Денис Кехайов. В 28-та минута Денис Кехайов бе точен за 2:0. Голът падна след центриране на Емил Кьосов от корнер. В 39-та минута Димитър Иванов се разписа за 3:0, а последния пас даде Петър Кирев. При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта Петър Кирев вкара за 4:0 в 65-та минута, а за попадението асистира Димитър Иванов. В 71-та минута Кирев оформи своя хеттрик, като завърши хубав пробив по фланга на Янислав Иванов. Четири минути по-късно Никола Тодоров заби ефектен гол с шут от около 30 м. Крайното 7:0 оформи в 88-та минута Димитър Иванов, който, също от дистанция, прехвърли вратаря на съперника.

Доволен съм от момчетата. Показаха интересни неща в атака и останаха концентрирани, въпреки че на практика срещата бе решена още през първото полувреме, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.

Лудогорец III - Ботев (Нови пазар) 7:0