Академия 5 Февруари 2023

Лудогорец U14 с категорично 6:1 над Розова долина в контрола

Лудогорец U14 спечели с категоричното 6:1 срещу Розова долина (Казанлък) в контрола, играна на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Отборът...

Лудогорец U14 спечели с категоричното 6:1 срещу Розова долина (Казанлък) в контрола, играна на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".  Отборът на съперника е във възрастовата група U15.

В 5-та минута Ястиян Георгиев се възползва от неразчетено излизане на вратаря на гостите и го прехвърли за 1:0. В 11-та Радослав Коев направи 2:0, след като засече с глава центриране от фланга. Три минути по-късно Тимур Мустафа финтира прекия си пазач и с плътен удар с левия крак повиши на 3:0. В 29-та минута Тодор Тодоров вкара красив гол, като получи в наказателното поле, а след шута му топката се удари в гредата и влетя в мрежата. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто Калоян Георгиев бе точен за 5:0 в 41-та минута. Розова долина върна едно попадение в 60-та минута след корнер. Крайното 6:1 фиксира Джем Андонов в 69-та минута, а асистенцията бе на Ястиян Георгиев.

Момчетата се стараха и на моменти загатваха за истинските си възможности, които са много по-големи. Полезна проверка за нас, продължаваме да се готвим за официалните мачове, коментира старши треньорът Милен Маринов след края на срещата.

U14: Лудогорец - Розова долина