Академия 22 Януари 2023

Лудогорец U14 разби с 4:0 Шумен в първа проверка

Лудогорец U14 разби с 4:0 Шумен в първата си проверка през зимната подготовка. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли", а...

Лудогорец U14 разби с 4:0 Шумен в първата си проверка през зимната подготовка. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли", а тимът на гостите бе съставен от момчета, по-големи с една и две години.

"Орлетата" откриха още в 2-та минута. Георги Петров се разписа от границата на наказателното поле след шут с левия крак. В 19-та минута Джем Андонов центрира в наказателното поле, където Ястиян Георгиев засече с глава и вкара за 2:0. В 23-та минута Джем Андонов проби сам и завърши с удар извън наказателното поле, но след реакцията на вратаря на съперника, топката срещна напречната греда. След корнера Тимур Мустафа не успя от упор с глава да насочи топката в опразнената врата. При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта Еди Дончев са разписа за 3:0 в 51-та минута. Четири минути по-късно Калоян Георгиев оформи крайното 4:0, след като се ориентира най-добре при едно разбъркване в наказателното поле на съперника. Преди да се разпише, Калоян на два пъти излиза очи в очи със стража на Шумен, но не успя да порази целта.

Момчетата заслужават поздравления за старанието, но истината е, че сме в началото на подготовката и ни предстои още много работа. За отбелязване е, че много от нещата, които тренираме, се получават на терена, коментира старши треньорът Милен Маринов след последния съдийски сигнал.

U14: Лудогорец - Шумен