Репортаж 5 Ноември 2022

Лудогорец II загуби тежко от Спортист в Своге

Лудогорец II загуби тежко с 0:3 при гостуването си на Спортист в Своге за мача от XVI кръг на първенството във Втора лига. Резултатът не отразява...

Лудогорец II загуби тежко с 0:3 при гостуването си на Спортист в Своге за мача от XVI кръг на първенството във Втора лига. Резултатът не отразява реално случилото се на терена, защото  "орлите" се надиграваха със съперника, но пропуснаха своите положения.

Още в 3-та минута разградчани можеха да открият резултата. Росен Иванов стигна пръв до топката след разбъркване в наказателното поле, но от упор не успя да реализира. В 44-та минута Спортист поведе след гол на Кирил Янакиев. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто Цветослав Петров и на два пъти Хюсеин Кельовлуев излизаха очи в очи със стража на домакините Ивайло Василев, но пропуснаха. От удобна позиция на успя да реализира и Йоан Йорданов. Домакините бяха по-ефиктивни в завършващата фаза и с голове на Светослав Диков в 79-та и 81-та минута спечелиха двубоя.

Това беше най-доброто ни представяне като гости през този сезон. Не мисля, че с оглед на играта заслужавахме да загубим, още повече с такъв резултат. За съжаление ние пропуснахме нашите голови ситуации, а Спортист ги реализира, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

СПОРТИСТ (СВОГЕ) - ЛУДОГОРЕЦ II  3:0

1:0 Кирил Янакиев (44)

2:0 Светослав Диков (79)

3:0 Светослав Диков (81)

Спортист (Своге): Ивайло Василев, Богомил Богомилов, Борислав Христов, Иво Харизанов, Владимир Сиромахов, Александър Бастунов, Кирил Янакиев, Йоан Маринов, Владимир Сеерджиев, Илия Русинов, Светослав Диков

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Росен Иванов, Бранимир Костадинов, Димитър Илиев, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров, Педро Енрике, Владислав Найденов, Велислав Минков