Репортаж 4 Октомври 2022

Лудогорец II победи с 2:1 Добруджа

Лудогорец II победи с 2:1 Добруджа (Добрич) в мач от XI кръг на първенството във Втора лига. Двата отбора премериха сили на стадион "Гнездо на орли"....

Лудогорец II победи с 2:1 Добруджа (Добрич) в мач от XI кръг на първенството във Втора лига. Двата отбора премериха сили на стадион "Гнездо на орли". За разградчани като титуляри излязоха Жан Карничник, Жоазиньо и Педро Енрике, а по-късно от резервната скамейка игрови минути записа и Клод Гонсалвеш.

Мачът започна добре за дубъла на Шампионите. Те откриха в 7-та минута с попадение на централния защитник Тихомир Димитров. С глава му асистира Жан Карничник. В 15-та минута Хюсеин Кельовлуев проби по фланга и намери в отлична позиция Жоазиньо, но ударът на последния бе в тялото на вратаря Димитър Илиев. В 44-та минута Бранимир Костадинов направи сериозен пропуск, като от упор не намери добре топката и тя излезе в аут. При този резултат завърши първото полувреме.

В 58-та минута Жоржиньо не успя да реализира от изгодна ситуация и три минути по-късно Добруджа изравни след автогол на Бранимир Костадинов. В 68-та минута "орлите" отново поведоха. Жоржиньо стреля силно, Илиев изби, а при добавката Хюсеин Кельовлуев бе точен за крайното 2:1. До края на срещата нямаше сериозни опасности пред двамата вратари, като за отбелязване е, че в добавеното време Денислав Ангелов от Добруджа бе изгонен с директен червен картон за опасна игра.

Получи се добър мач, в който ние създадохме повече и по-чисти ситуации за гол. Смятам, че победата ни е напълно заслужена. Важно за успеха бе участието в срещата на футболисти от първия отбор, които много помогнаха с с опита си. Трите точки са важни за нас и се надявам в следващите двубои не само да играем добре, но и да трупаме точков актив, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ  II - ДОБРУДЖА 2:1

1:0 Тихомир Димитров (7)

1:1 Мирослав Начев (61)

2:1 Хюсеин Кельовлуев (68)

Лудогорец II - Добруджа 2:1