Академия 11 Септември 2022

Лудогорец U14 започна с 3:1 над Олимпик

Лудогорец U14 стартира с победа с 3:1 над Олимпик участието си в първенството на зона Варна за възрастова група U15. Мачът се игра в Морската...

Лудогорец U14 стартира с победа с 3:1 над Олимпик участието си в първенството на зона Варна за възрастова група U15. Мачът се игра в Морската столица. Отличи се Калоян Георгиев, който реализира хеттрик.

Домакините от Олимпик откриха в 10-та минута, след като се възползваха от неразбирателство в отбраната на разградчани. Седем минути по-късно Калоян Георгиев бе изведен сам срещу стража на съперника и вкара за 1:1. В 27-та минута Георгиев се възползва от грешка на вратаря, овладя топката и елегатно го прехвърли за 2:1. При този резултат завърши първата част.

След почивката Калоян Георгиев оформи крайния резутат и своя хеттрик в 45-та минута. Той се разписа с глава, като засече центриране от фланга на Александър Николаев.

Не съм доволен от играта ни в отбрана и от от защитната ни четворка. Отдавам го на това, че е първи мач, а играчите на съперника са по-големи и по-едри. Ще работим, за да коригираме тези пропуски, коментира старши треньорът Милен Маринов след последния съдийски сигнал.