Репортаж 22 Август 2022

Лудогорец сгази Пирин

Лудогорец победи с 4:0 Пирин в Благоевград. Първата част завърши без попадения, но през втората Кирил Десподов се разигра и участва при три от...

Лудогорец победи с 4:0 Пирин в Благоевград. Първата част завърши без попадения, но през втората Кирил Десподов се разигра и участва при три от четирите гола на своя тим, асистирайки на Георги Терзиев и Матиас Тисера, а освен това той изпълни корнера, след който Жан Карничник принуди Казуки Такахаши да си отбележи автогол. Иначе Жоржиньо оформи крайното 4:0.

Наставникът на орлите Анте Шимунджа заложи на състав, в който от първата минута започнаха Жан Карничник, Георги Терзиев и Игор Пластун, а Сисиньо, Оливие Вердон и Антон Недялков получиха почивка. Такава имаше и за Якуб Пьотровски, който бе заменен от Мануел Шоу. Атаката водеше Матиас Тисера, а зад гърба му беше триото Десподов, Рик и Текпетей.

Домакините започнаха по-надъханов и в 4-ата минута Венци Бенгюзов пробва мерника си отдалеч, но много неточно. Последва неточен удар на Хубчев и още един, този път точен, на Славчо Шоколаров, който обаче не затрудни Симон Слуга.

В 14-ата минута гостите поискаха дузпа за задържане на Бърнард Текпетей от страна на Петър Занев, но реферът Никола Попов прецени, че нарушение няма. В 22-ата минута Симон Слуга загуби концентрация и не успя да овладее върната топка от Жан Карничник, а под натиска на Станислав Костов топката излезе в ъглов удар. Три минути по-късно Кирил Десподов отправи мощен, но неточен удар. В края на полувремето Десподов отново изпробва своя късмет, този път от фаул, но пак не бе акуратен.

Лудогорец започна силно втората част и поведе в резултата в 50-ата минута. Точен бе Георги Терзиев с глава, който се възползва по отличен начин от центриране от корнер на Кирил Десподов. Секунди след това Ради Цонев можеше да изравни, но Игор Пластун направи страхотен шпагат и предотврати сигурно попадение в мрежата на Симон Слуга.

В 64-ата минута интригата в срещата приключи. Кирил Десподов отново центрира отлично от корнер, на първа греда Жан Карничник с глава отклони, а резервата Казуки Такахаши с нескопосано отиграване прати топката в собствената си мрежа – 2:0.

Около 15 минути преди края на мача контузия получи Рик Джонатан от състава на Лудогорец, който бе заменен от Жоржиньо. В 79-ата минута разградчани стигнаха до трето попадение. Втора асистенция в мача даде Кирил Десподов, а от нея се възползва Матиас Тисера, който без проблеми реализира сам срещу Янко Георгиев.

Крайният резултат оформи Жоржиньо, който се възползва от отлично подаване на Игор Тиаго, и прехвърли Янко Георгиев.

Пирин (Благоевград) - Лудогорец 0:4