Репортаж 13 Август 2022

Лудогорец U17 отнесе Левски с 4:0

Лудогорец U17 отнесе с 4:0 връстниците си от столичния Левски. Мачът от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на...

Лудогорец U17 отнесе с 4:0 връстниците си от столичния Левски. Мачът от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на стадион "Гнездо на орли".

През първото полувреме добри възможности за гол се откриха пред Александър Маринов, Джанер Садетинов и Кристиян Николов. Маринов засече добре с глава центриране от фланга, но вратарят на гостите спаси. Джанер Садетинов излезе очи в очи срещу стража, но стреля край вратата. Кристиян Николов пък стреля опасно по диагонала, но не намери целта. Почивката дойде при нулево реми.

Кристиян Николов откри в 57-та минута. До гола се стигна след пробив по крилото на Александър Маринов и прострелно центриране успоредно на вратата. Само 3 минути по-късно отново Кристиян Николов бе точен за 2:0. Той бе изведен отлично зад гърба на отбраната от Никола Ботев и завърши хладнокръвно. В 66-та минута голмайсторът центрира от корнер и Филип Гигов с глава направи разликата класическа. Крайното 4:0 оформи отново Филип Гигов. Последния пас даде Ерен Юсеин. Съперникът завърши мача с 9 души, след като двама състезатели бяха изгонени от игра.

Момчетата се вложиха максимално в двубоя, бяха много дисциплинирани и доказаха, че се по-добрият отбор на терена. Успяхме да изпълним изцяло предварителния план за водене на срещата и смятам, че успехът ни е заслужен, коментира след края на мача старши треньорът Емилиян Петров.

U17: Лудогорец - Левски