Академия 25 Май 2022

Лудогорец U13 финишира с 4:0 над Шампиони

Лудогорец U13 завърши сезона с категорично 4:0 над връстниците си от Шампиони. Мачът бе от програмата на XVII кръг в първенството на зона Варна, но...

Лудогорец U13 завърши сезона с категорично 4:0 над връстниците си от Шампиони. Мачът бе от програмата на XVII кръг в първенството на зона Варна, но тогава бе отложен и насрочен за днес.

Момчетата на Милен Маринов откриха в 10-та минута. Стоян Делчев бе изведен сам срещу вратаря на съперника и отбеляза. До почивката на два пъти в такава позиция излезе Александър Николаев, но не успя да реализира.

През втората част "орлите" наложиха тотално превъзходство на терена и вкараха още три гола. В 35-та минута Стелиян Белчев бе точен директно от ъглов удар за 2:0. В 41-та отново той отбеляза, след като излезе сам срещу вратаря на Шампиони и го прехвърли. Крайното 4:0 оформи Иван Терзиев, който се разписа с шут от границата на наказателното поле.

Не съм доволен от представянето през първото полувреме. През второто вече играхме на ниво - с контрол на топката, хубави комбинации и много създадени ситуации за гол. Що се отнася до общата оценка за представянето през сезона - в момчетата остана разочарование, че завършихме втори в крайното класиране след Дунав (Русе). Двата отбора финиширахме с равни точки, но те имат по-добри показетели в преките двубои. Решаващо се оказа домакинското ни 0:0 с тях, като тогава по различни причини отсътваха четирима основни играчи, все на офанзивни позиции, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Милен Маринов.