Академия 14 Май 2022

Лудогорец U15 взе важни 3 точки от гостуването на Черно море

Лудогорец U15 взе важни 3 точки от гостуването на Черно море, след като спечели с 1:0 мача от XXVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до...

Лудогорец U15 взе важни 3 точки от гостуването на Черно море, след като спечели с 1:0 мача от XXVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.

В началото на срещата Наско Янев излезе в хубава позиция, но ударът му бе блокиран от стража на съперника. Очи в очи с вратаря бе изведен Кристиян Манушев, но отново шутът му не попадна в целта. В 33-та минута "орлите" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Исмет Хасан, който прехвърли стената и отбеляза за 1:0.

През втората част разградчани приеха играта в половината си и търсеха своите шансове на контраатака. В самия край на мача втори жълти, респективно червени картони, получиха Янко Ажуани и Исмет Хасан. Макар и с 9 души на терена Лудогорец успя да запази крехката си преднина и стигна до победата.

Получи се здрав мач, с доста битка по всички части на терена. Съперникът бе пределно мотивиран, ние - също. Момчетата играха дисциплинирано и бяха много концентрирани в важните моменти. Важното е, че взехме трите точки и запазваме преднината си пред втория във временното класиране, коментира след края на срещата старши треньорът Димчо Ненов.