Академия 27 Април 2022

Лудогорец U15 оглави класирането след победа над Септември

Лудогорец U15 оглави еднолично временното класиране в Елитната юношеска група до 15 години след победа с 2:0 над Септември. Отложеният мач от XXI...

Лудогорец U15 оглави еднолично временното класиране в Елитната юношеска група до 15 години след победа с 2:0 над Септември. Отложеният мач от XXI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра в столицата. След успеха "орлите" изпревариха ЦСКА-София с 3 точки.

Момчетата на Димчо Ненов откриха в 16-та минута на двубоя. Те отнеха топката в средата на терена и контраатакуваха. Кристиян Манушев намери добре Филип Гигов и той отбеляза за 1:0. Първото полувреме завърши при този резултат.

Само две минути след подновяването на играта Лудогорец удвои аванса си. Точен бе Янко Ажуани, който завърши хладнокръвно самостоятелен пробив на Филип Гигов. До края на срещата Наско Янев излезе два пъти на добри позиции. В единия случай той не намери очертанията на вратата, а в другия - вратарят на домакините успя да спаси.

Изиграхме здрав мач, срещу сериозен противник. Трябва все така да се представяме до края на първенството и да бъдем постоянни, коментира старши треньорът Димчо Ненов след края на срещата.