Репортаж 22 Април 2022

Лудогорец загуби реванша от Левски

Лудогорец загуби с 0:1 реванша от 1/2 финалите за Купата на България от Левски. Единственото попадение отбеляза Уелтън в 3-ата минута. През целия мач...

Лудогорец загуби с 0:1 реванша от 1/2 финалите за Купата на България от Левски и напуска турнира. Единственото попадение отбеляза Уелтън в 3-ата минута. Така с общ резултат 4:2 "сините" се класират на финала, където ще срещнат ЦСКА-София.

През целия мач шампионите имаха не малко положения, но нападателите в зелено нямаха ден. Най-чистата ситуация пропусна Кирил Десподов в 45-ата минута. Той бе изведен със страхотен пас от Бернард Текпетей сам срещу Пламен Андреев, но не успя да го преодолее. Отново Десподов можеше да отбележи през втората част, но шутът му от пряк свободен удар премина на милиметри от лявата греда. Влезлият като резерва Спас Делев също изпробва късмета си от фаул фронтално срещу Пламен Андреев, но топката отново бе в страни от вратата на Левски.

Единадесеткратните шампиони остават с две купи на България и един загубен финал.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0 (общ резултат 4:2)

1:0 Уелтън (3')

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Ван Дер Каап, Цунами, Георги Миланов (94 - Радослав Цонев), Андриан Краев, Уелтън (93 - Марин Петков), Билал Бари, Сонко Сундберг, Филип Кръстев, Хосе Кордоба, Драган Михайлович

ЛУДОГОРЕЦ: Симон Слуга, Антон Недялков, Алекс Сантана (61 - Доминик Янков), Клод Гонсалвеш, Кирил Десподов (74 - Спас Делев), Пиерос Сотириу (61 - Матиас Тисера), Жан Карничник, Оливие Вердон, Игор Пластун (46 - Рик Джонатан), Бернард Текпетей, Каули Оливейра

Жълти картони: Уелтън, Хосе Кордоба (Левски); Рик Джонатан (Лудогорец).

Левски - Лудогорец 1:0