Репортаж 26 Март 2022

Тисера с хеттрик при 5:1 над Етър

Лидерът в Първа лига Лудогорец разби първия във Втора лига Етър с 5:1 в контрола, която се проведе на базата „Гнездо на орли”. Дебют за разградчани...

Лидерът в Първа лига Лудогорец разби първия във Втора лига Етър с 5:1 в контрола, която се проведе на базата „Гнездо на орли”. Дебют за разградчани записаха последните две нови попълнения – Дени Групер и Тиаго. Израелският ляв бек бе титуляр, докато снажният бразилски таран влезе на полувремето и след само 7 минути отбеляза първия си гол за Лудогорец, макар и в неофициален мач. Шоуто обаче принадлежеше на Матиас Тисера, който заби хеттрик във вратата на търновци.

Още в първите секунди Каули Оливейра отправи първия изстрел в мача. Бразилецът стреля от дистанция, но покрай вратата. След това „болярите“ получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от добра позиция, но последвалият изстрел на Цветомир Тодоров попадна в стената. Пет минути по-късно Вандерсон получи в наказателното поле от Матиас Тисера. Бразилецът с български паспорт стреля в близкия ъгъл, което принуди Анатоли Господинов решително да се намесва. Малко след това Каули Оливейра центрира от ъглов удар, след което Георги Терзиев игра с глава, но вратарят на гостите успя да пресече топката пред нахлуващия Рик.

В 18-ата минута Даниел Младенов центрира от корнер на близката греда, където Мариян Иванов нанесе удар с глава, който премина покрай вратата. В 38-ата минута Етър откри резултата. Ромийш Ивей се възползва от грешка в защитата на „орлите“ и подаде към Даниел Младенов. Крилото преодоля хърватския страж Симон Слуга и би в близкия ъгъл, след което топката срещна гредата и отиде в Ловре Кнежевич, който отбеляза на празна врата.

Това обаче ядоса домакините, които вдигнаха оборотите. Две минути преди края на първото полувреме Лудогорец възстанови равенството. Рик Джонатан бе изведен в наказателното поле и с красив изстрел в долния десен ъгъл изравни.

Бързо след подновяването на играта Лудогорец осъществи пълен обрат. Сисиньо проби отлично в наказателното поле, след което преодоля съперник, и подаде успореден пас на голлинията към Тиаго. Бразилецът нямаше как да се затрудни и реализира на празна врата с едно докосване.

Десет минути по-късно разградчани можеха да увеличат преднината си, след като Бърнард Текпетей подаде в наказателното поле към Матиас Тисера, но аржентинецът стреля покрай вратата. Все пак нападателят поправи грешката си в ответната атака и реализира в долния десен ъгъл.

В 67-ата минута шампионите реализираха и четвърто попадение. Матиас Тисера бе намерен много близо до вратата и реализира в десния ъгъл. В 73-ата минута аржентинецът бе изведен пред наказателното поле, след което нахлу в него и хладнокръвно реализира, оформяйки своя хеттрик. Логично, след като резултатът стана 5:1, Лудогорец намали темпото и в крайна сметка срещата завърши при този резултат.

Лудогорец - Етър (Велико Търново) 5:1