Репортаж 18 Януари 2022

Лудогорец изпусна Висла в Турция

Новият треньор Анте Шимунджа започна в Лудогорец с реми – 1:1 срещу 13-ия в полската Суперлига Висла Краков. В по-голямата част от мача шампионите...

Новият треньор Анте Шимунджа започна в Лудогорец с реми – 1:1 срещу 13-ия в полската Суперлига Висла Краков. В по-голямата част от мача шампионите показаха добра игра, но крайният резултат не бе желаният. Наставникът на „орлите“ заложи на много офанзивен състав, като в него имаше само един дефанзивен халф – Шоу. На терена бяха Каули, Чибота, Делев, Рик и Сотириу. Срещата бе дебют за Спас и бразилският футболист, дошъл от Сеара. Шимунджа пусна като титуляр в първата контрола и младокът Тихомир Димитров, който е част от дублиращия тим. Той е централен защитник и игра рамо до рамо с Игор Пластун.

Лудогорец започна много силно. След само няколко секунди Икоко се озова на голова позиция и би, но вратарят Киесчек изби. Веднага след това обаче „орлите“ поведоха. Първият гол отбеляза обичайният заподозрян - Пиерос Сотириу. В 4-ата минута той получи пас от новото попълнение Рик Джонатан и с премерен удар отбеляза. След това кипърецът можеше да удвои, но пропусна от добра позиция. Последва шанс и за Каули, който обаче би над вратата. Лудогорец продължи да играе много добре, с по едно подаване и бързо преливане. Нещо обаче липсваше за още един гол – или последният пас, или завръщащият удар.

В 40-ата минута Висла можеше да изравни, Ханшек отправи хубав удар, но в аут. Това беше единственото положение за поляците през първата част. След това на два пъти Чибота бе близо до второ попадение. Първо негов силен удар бе избит от вратаря Киесчек, а след това конгоанецът бе изведен добре от Пиерос Сотириу, прехвърли стража на Висла, но защитник на поляците изчисти от голлинията.

През втората част Анте Шимунджа заложи на изцяло нови 11 човека. Неофициален дебют записа словенецът Жан Карничник, който бе десен бранител. В тима имаше двама юноши – вратарят Дамян Христов и левият бек Илкер Будинов. В 50-ата минута Ихинио Марин бе близо да направи 2:0, като преодоля вратаря, но топката срещна гредата. После Бърнард Текептей пробва удар с десния крак, но право в ръцете на стража на Висла. Пак ганаецът, този път доста по-опасно, пробва резервния вратар Миколай Биегански, който обаче изби, макар и много трудно.

В 79-ата минута поляците стигнаха до равенството. Точен бе Давид Шот, който с много майсторско изпълнение не остави шансове на младия Дамян Христов. Попадението шокира българския първенец и секунди след гола Висла можеше да стигне до второ попадение, но ударът на Фелисио Браун Форбс мина над вратата. Може да се отбележи, че през второто полувреме 11-те на Лудогорец се представиха много по-бледо от онези, които стартираха срещата и играха през първите 45 минути.

Лудогорец - Висла (Краков) 1:1