Репортаж 25 Ноември 2021

Лудогорец отпадна от Европа след загуба от Звезда

Лудогорец отпадна от Европа „Орлите“ загубиха с 0:1 гостуването си на Цървена звезда и ще завършат със сигурност на последното място в група F зад...

Лудогорец отпадна от Европа „Орлите“ загубиха с 0:1 гостуването си на Цървена звезда и ще завършат със сигурност на последното място в група F зад отборите на сърбите, Брага и Мидтиланд,. Единственото попадение бе истински шедьовър на Мирко Иванич. Срещата бе наблюдавана от над 15 000 деца, тъй като домакините бяха наказани от УЕФА заради изстъпленията по време на мача с Мидтиланд миналия кръг.

Още в първите секунди за Звезда се откри възможност от корнер, но Страхиня Еракович не уцели вратата. Лудогорец отговори също с неточен изстрел – на Сотириу. В 18-ата минута Доминик Янков даде чудесно с пета за Чибота, той влезе навътре и би с десния крак, пак неточно. След половин час игра Лудогорец пропусна чудесна възможност. „Орлите“ разиграха на висока скорост, Десподов пропусна за Сотириу, той намери връхлитащия Клод Гонсалвеш, който от отлична ситуация не успя да преодолее бившия вратар на разградчани Милан Борян, който изби. В 38-ата минута Мирко Иванич пробва своя мерник. Той би много силно, Серджо Падт не се намеси добре, но имаше късмет и топката излезе в корнер, от който не последва нищо интересно. След това Гелор Канга би, но в аут. В края на първата част капитанът на гостите в този мач – Кирил Десподов почувства болка и се седна на земята. Лекарският щаб на отбора действа бързо и крилото се върна в игра. В продължението на първата част Звезда стигна до най-чистото си положение. Иванич бе изведен отляво и стреля, но като по чудо не уцели вратата.

На полувремето наставникът на гостите Деян Станкович извади от игра своя капитан Александър Катай и бусна вместо него Бен Фарду. В 54-ата минута Павков путира към вратата на Падт, но стражът на разградчани се справи. Цървена звезда поведе в 57-ата минута! Точен бе Мирко Иванич, който с великолепен удар не остави шансове на Падт. Малко по-късно пред Павков се откри възможност, но той не бе акуратен. Домакините продължиха да натискат и Канга също стреля – в аут. В продължението резервата Дорин Ротариу би силно с левия крак, но право в ръцете на Милан Борян.

Последният мач на Лудогорец от груповата фаза е домакинство на Мидтиланд на 9 декември в Разград.

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА – ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Мирко Иванич (57‘)

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: Милан Борян, Милан Гаич, Страхиня Еракович, Александър Драгович, Радован Панков, Славолюб Сърнич, Негош Петрович (67 – Ненад Кръстичич), Гелор Канга (82 – Секу Саного), Александър Катай (46 – Бен Набуан), Мирко Иванич, Милан Павков (82 – Никола Лазетич)

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Шакил Пинас, Игор Пластун, Георги Терзиев, Джордан Икоко, Стефан Баджи (88 – Димитър Митков), Клод Гонзалвеш (65 – Мануел Шоу), Доминик Янков, Кирил Десподов (65 – Елвис Ману), Мавис Чибота (77 – Дорин Ротариу), Пиерос Сотириу

Жълти картони: Ненад Кръстичич, Милан Гаич, Страхиня Еракович (Цървена звезда)

Цървена звезда - Лудогорец 1:0