Академия 20 Октомври 2021

Лудогорец U18 взе класическа преднина пред Черно море

Лудогорец U18 взе класическа преднина от 3:0 пред Черно море в първия осминафинал за Купата на БФС и направи важна крачка към следващата фаза на...

Лудогорец U18 взе класическа преднина от 3:0 пред Черно море в първия осминафинал за Купата на БФС и направи важна крачка към следващата фаза на турнира. Двубоят се игра на стадион „Гнездо на орли“.

Момчетата на Захари Сираков откриха в 5-та минута. „Моряците“ си отбелязаха автогол, след като бяха притеснени от високата преса на  „орлите“. В 20-та минута Йоан Йорданов вкара за 2:0. Асистенцията бе на Радослав Захариев. В 38-та минута на свой ред се разписа Радослав Захариев. Последния пас даде Тончо Георгиев.

След почивката разградчани отслабиха натиска върху съперника и му дадоха повече свобода на действие. Отбраната обаче не допусна сериозни голови ситуации и отборът може по-спокойно да очаква реванша във Варна, който по програма е следващата сряда, от 14,30 часа.

Изиграхме много силно първо полувреме, с пълна доминация на терена и добър контрол на топката. Отбелязахме три гола, а създадохме и още добри ситуации за други попадения. Второто полувреме не стояхме добре. Отразиха се принудителните смени, а може би повлия и сериозния аванс, натрупан до почивката. Преднината ни преди реванша е добра, но ще подходим с максимална концентрация, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.

U18: Лудогорец - Черно море 3:0