Академия 17 Октомври 2021

Лудогорец U15 се справи с Национал в София

Лудогорец U15 победи с 2:1 Национал в София. Мачът от IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на стадион НСА в...

Лудогорец U15 победи с 2:1 Национал в София. Мачът от IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на стадион НСА в столицата.

Филип Гигов откри за разградчани в 15-та минута. Той се разписа след хубав пас на Янко Ажуани. След самостоятелен пробив Ажуани направи резултатът 2:0 в 33-та минута. Малко преди попадението Филип Гигов стреля опасно, но вратарят на домакините успя да избие. Почивката дойде при този резултат.

През втората част пред "орлите" се откриха още 3 добри ситуации за попадение. Най-чистата пропусна Кристиян Манушев. Национал отбеляза почетния си гол в 58-та минута за крайното 2:1.

Получи се здрав мач. Момчетата се стараха много и заслужено победиха един сериозен съперник, който досега се представя силно в първенството. Имахме нужда от този успех, за да се върне самочувствието на отбора, коментира старши треньорът Димчо Ненов след последния съдийски сигнал.