Репортаж 10 Октомври 2021

Лудогорец U17 превзе върха след класика над ЦСКА-София

Лудогорец U17 превзе първото място в Елитната юношеска група до 17 години, след като разби с класическото 3:0 връстниците си от ЦСКА-София. Мачът от...

Лудогорец U17 превзе първото място в Елитната юношеска група до 17 години, след като разби с класическото 3:0 връстниците си от ЦСКА-София. Мачът от VIII кръг на първенството се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Преди сблъсъка двата отбора бяха с равен брой точки, с по шест победи и един равен мач в актива си, като разградчани имаха по-добра голова разлика.

"Орлите" влязоха здраво в мача и от първия съдийски сигнал наложиха пълна доминация на терена. През първата част удар на Георги Караиванов с глава срещна напречната греда и тупна на голлинията, но не я премина. Добри ситуации за попадение се откриха още пред Никола Георгиев, Джанер Садетинов и Стивън Вълчев. Гол обаче не падна и двата отбора се оттеглиха за почивка при нулево реми.

Талантите на Лудогорец откриха в 70-та минута. Дошлият това лято от ЦСКА-София Иван Нешков вкара красив гол от дъгата пред наказателното поле след хубав фалцов удар в далечния ъгъл. Шест минути по-късно резултатът вече бе 2:0. Петър Кирев засече в мрежата, след хубава атака по десния фланг и добро центриране. В 84-та минута отново Петър Кирев порази вратата на съперника за класическото 3:0. Той пресира бранител в червено, принуди го да сбърка, овладя, напредна и хладнокръвно завърши.

Надиграхме тотално съперника. Изиграхме много силен мач, с добър контрол на топката, много голови ситуации и нито една сериозна пред нашата врата. Показахме, че когато сме концентрирани, дисциплинирани и играем нашата игра, няма кой да ни спре, коментира след последния съдийски сигнал водилият отбора в тази среща помощник-треньор Емил Георгиев.

U17: Лудогорец - ЦСКА-София 3:0