Репортаж 26 Септември 2021

Лудогорец се разправи с Ботев (Враца) за полувреме

Лудогорец удари без напрежение с 3:1 Ботев Враца и ще влезе с настроение в срещата с Цървена звезда от Лига Европа. И в тази среща разградчани бяха...

И в тази среща разградчани бяха ръководени от помощник-треньора Станислав Генчев, който заместваше заболелия от коронавирус Валдас Дамбраускас. Извън състава заради травми останаха двете звезди на Лудогорец – Десподов и Недялков, но те вероятно ще са готови за мача с Цървена звезда в четвъртък.

Срещата започна изключително динамично, като още в 3-ата минута Елвис Ману отправи страхотен удар от 15-на метра, който бе спасен от вратаря Красимир Костов.

В 9-ата минута Сисиньо получи топката на десния фланг и подаде към Текпетей, който напредна и с плътен удар по земя от границата на наказателното поле направи 1:0.

Врачани изравниха в 18-ата минута, след като при центриране топката се удари в гърба на защитника на домакините Оливие Вердон и отскочи към Матеус. Съименникът на великия германец веднага я насочи във вратата на „орлите“ с техничен удар - 1:1.

В 29-ата минута Игор Пластун можеше да да вкара с глава след центиране от фаул, но топката мина на сантиметри от гредата. В 36-ата минута логичното все пак се случи и Сотириу изведе Лудогорец напред. Кипърецът се разписа след атака, преминала през Каули и Клод Гонсалвеш.

След по-малко от 120 секунди Сотириу бе изведен през центъра  на терена от Текпетей, след което нападателя нахлу в наказателното поле и от около 15 метра прати неспасяемо топката в мрежата на гостите – 3:1.

През второто полувреме Лудогорец установи контрол върху топката, като очевидно целта на Генчев бе да не допусне и минимални шансове на гостите да намалят резултата.

Въпреки това, при една контраатака в 52-ата минута Кахлина трябваше да излиза напред, за да пресече подаване към голмайстора Матеус.

Четири минути по-късно Клод Гонсалвеш копна елегантно към Текпетей, който стреля от въздуха с левия крак. Костов отрази удара, но изпусна топката, която се насочи към голлинията. Там връхлетя Елвис Ману, но Костов го изпревари.

В 64-ата минута разградчани отново бяха близо до гол чрез оставен сам ляв защитник Шакил Пинас, но ударът му мина на сантиметри покрай далечната греда.

ЛУДОГОРЕЦ – БОТЕВ (ВРАЦА) 3:1

1:0 Бернард Текпетей (9')
1:1 Матеус де Паула (18‘)
2:1 Пиерос Сотириу (35‘)
3:1 Пиерос Сотириу (38‘)

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Сисиньо (62 – Джордан Икоко), Игор Пластун, Оливие Вердон, Жосуе Са, Шакил Пинас. Стефан Баджи (74 – Алекс Сантана), Клод Гонзалвеш (74 – Мануел Шоу), Бернард Текпетей (62 – Доминик Янков), Елвис Ману, Пиерос Сотириу (62 – Ихинио Марин)

БОТЕВ: Красимир Костов, Стефан Гаврилов, Илия Миланов, Гонсало Вийера, Мартин Николов, Йоан Буаренски (80 – Антонио Георгиев), Серджио да Силва, Матеус де Паула, Красимир Тодоров (46 – Теодор Георгиев), Юлиан Ненов (58 – Георги Николов), Йордан Желев (58 – Виктор Василев)

Жълти картони: Шакил Пинас, Оливие Вердон (Лудогорец); Йордан Желев, Серджио да Силва (Ботев).