Академия 22 Септември 2021

Лудогорец U19 разгроми с 9:0 Бенковски (Бяла)

Лудогорец U19 разгроми с 9:0 в Бяла местния Бенковски в мач от II кръг на първенството в зона Русе. Момчетата на Илиян Дамянов откриха в 20-та минута...

Лудогорец U19 разгроми с 9:0 в Бяла местния Бенковски в мач от II кръг на първенството в зона Русе.

Момчетата на Илиян Дамянов откриха в 20-та минута чрез Каел Димитров. Последният пас даде Димитър Иванов. Само две минути по-късно Карлос Сотиров се разписа за 2:0. Отново Сотиров бе точен за 3:0 в 26-та минута. В 37-та минута Георги Янев намери добре Димитър Иванов и той не сбърка за 4:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха за почивка.

След час игра "орлите" стигнаха до пето попадение. Реализира го Радослав Захариев. В 73-та минута Петков Петков вкара за 6:0, а три минути по-късно Янислав Дюлгеров вкара за 7:0. Само минута бе нужна на разградчани, за да направят резултата 8:0, като точен бе Радослав Захариев. Крайното 9:0 оформи Димитър Иванов в 79-та минута. Асистира му Мариан Гигов.

След домакинското равенство в I кръг, момчетата излязоха пределно мотивирани. Те играха уверено и агресивно, изпълниха всички поставени задачи. Заложихме на висока преса през по-голямата част от двубоя и това ни донесе успех. Доминацията ни бе категорична. Чест прави на домакините, че се опитваха да играят футбол през цялото време, коментира старши треньорът Илиян Дамянов.