Академия 15 Септември 2021

Лудогорец U19 започна с равен участието си в зона Варна

Лудогорец U19 започна с равенство 2:2 с Дунав Русе участието си в първенството на зона Варна. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли" и е от II...

Лудогорец U19 започна с равенство 2:2 с Дунав (Русе) участието си в първенството на зона Варна. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли" и е от II кръг на надпреварата, тъй като I кръг бе отложен.

Водените от Илиян Дамянов таланти контролираха топката и владееха инициативата през по-голямата част от срещата. Въпреки това гостите откриха резултата в 19-та минута, след като разградчани допуснаха индивидуална грешка в отбрана. В 30-та минута Димитър Иванов нахлу в наказателното поле и бе повален. Главният съдия посочи бялата точка, а потърпевшият сам изпълни дузпата, за да възстанови равенството. В 43-та минута Радослав Захариев проби отдясно и със силен шут от границата на наказателното поле направи 2:1. При този резултат дойде краят на първото полувреме.

През второто момчетата на Илиян Дамянов имаха три добри ситуации за попадение, но ги пропуснаха. Гостите се възползваха от една лошо върната към вратаря топка и успяха да изравнят малко преди края на редовното време.

Доволен съм от старанието на момчетата. Мисля, че те категорично надиграха отбора на Дунав. За съжаление две непредизвикани грешки ни костваха победата. Нашият отбор е съставен предимно от момчета от набор 2004 и 2003. В първенството те ще играят срещу по-големи на години опоненти, което ще им помогне да израстват и да демонстрират качествата си, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Илиян Дамянов.

U19: Лудогорец - Дунав (Русе) 2:2